Biostymulacja laserowa

 

Biostymulacja laserowa znalazła zastosowanie zarówno w dermatologii jak i kosmetyce. Polega na naświetlaniu laserem niskoenergetycznym odpowiednią długością fali miejsc chorobowo zmienionych. Biostymulacja laserowa jest stosowana często jako terapia wspomagająca i uzupełniająca leczenie kojarzone.

Biostymulacja laserowa daje dobre efekty terapeutyczne i szeroki zakres zastosowań:
- stymulacja metabolizmu, oddychania i podziału komórek
- stymulacja systemu immunologicznego
- przyspieszenie syntezy kolagenu
- zwiększenie efektów przeciwbólowych przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych
- stymulacja mikrokrążenia
- wpływa na procesy utleniające i regenerujące skórę
- ułatwia i zwiększa działanie substancji opóżniających starzenie skóry


Główne korzyści ze stosowania lasera:
- prosta metoda leczenia i krótki czas zabiegu
- bezpieczny zabieg - nie powoduje komplikacji
- bezbolesna, przyjazna pacjentowi terapia
- aseptyczne, ambulatoryjne metody leczenia

Przykładowe zastosowania:

Dermatologia- ropne choroby skóry (trudno gojące się rany, owrzodzenia o różnej etiologii, odleżyny), dermatozy naczyniowe (m. in. owrzodzenia podudzi), choroby łojotokowe (trądzik pospolity, łysienie), choroby i odczyny skóry wywołane czynnikami fizycznymi (oparzenia i odmrożenia), choroby błony śluzowej jamy ustnej i warg (opryszczka, afty). W leczeniu cellulitu, blizn, rozstępów. Przy zwiotczeniu i niedotlenieniu skóry.

Rehabilitacja - zespoły bólowe związane: ze zmianami zwyrodnieniowo-wytwórczymi kręgosłupa i stawów kończyn, z dysfunkcją narządu ruchu w chorobach układu kostno-stawowego i mięśniowo-nerwowego o etiologii zapalnej, przeciążeniowej i urazowej, z chorobami naczyń krwionośnych i obwodowego układu nerwowego, a także neuralgie po przebytym półpaścu.

Zaleca się serię 10-ciu zabiegów codziennie lub co drugi dzień. Bezpośrednio po zabiegu nie ma żadnego podrażnienia, zaczerwienia ani innych zmian powodujących dyskomfort w wyglądzie.