Cosmelan - skuteczne usuwanie przebarwień

 

Cosmelan to terapia wykorzystywana do usuwania plam pochodzenia barwnikowego, charakteryzująca się bardzo wysoką skutecznością. Ponadto przywraca równowagę skórze tłustej i mieszanej.

Ten innowacyjny zabieg funkcjonuje na europejskim rynku od kilku lat. Jest efektem wieloletnich badań nad hiperpigmentacją prowadzonych przez Laboratorium Mesoestetic. Cosmelan jest jedyną metodą, która umożliwia eliminację przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji w czasie krótszym niż 20 dni.
Terapia jest dostosowana do indywidualnych predyspozycji i potrzeb każdego klienta, z uwzględnieniem fototypu jego skóry, na podstawie którego dobiera się odpowiedni czas trwania zabiegów.

Zabieg cosmelan może być wykonywany wyłącznie przez lekarza.

Istotą działania preparatu cosmelan jest wykorzystanie substancji hamujących tyrozynazę, czyli enzymu o kluczowym znaczeniu w procesie formacji melaniny. Substancje cosmelanu blokują tyrozynazę lub odwracają zmiany metaboliczne w łańcuchu.

W porównaniu z innymi terapiami depigmentacyjnymi cosmelan odznacza się najwyższą skutecznością. Preparat ma bardzo silne działanie, ale przy prawidłowym jego zastosowaniu jest całkowicie bezpieczny.

przebarwienia, usuwanie przebarwieńW skład zestawu cosmelan wchodzi:
 1. Roztwór oczyszczający
 2. Maska w kremie cosmelan 1
 3. Krem de pigmentacyjny cosmelan 2
 4. Krem łagodzący Hydra-Vital
 5. Faktor K

 

 


Czynniki aktywne preparatu:

 • kwas kojowy
 • kwas fitowy
 • arbutyna
 • palmitynian retinolu
 • kwas askorbowy

Procedura zabiegu składa się z 2 etapów:

Pierwszy etap odbywa się w gabinecie lekarskim, gdzie lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę o brunatno-różowym zabarwieniu.
Drugi etap terapii odbywa się w warunkach domowych. Pacjent z maską nałożoną na twarz udaje się do domu, gdzie po kilku godzinach zmywa preparat bieżącą wodą. Czas utrzymania maski na twarzy jest zróżnicowany i ustala go lekarz w oparciu o fototyp skóry pacjenta. Po zmyciu maski należy zastosować krem cosmelan 2. Trwa to miesiąc i przebiega ściśle według ustalonego przez lekarza schematu. Zabieg jest bezbolesny, ale przez kilka pierwszych dni występuje zaczerwienienie skóry. Następuje intensywne złuszczanie naskórka, które jest możliwe do zniwelowania poprzez użycie kremów regenerujących.

Ważne:
Pod żadnym pozorem nie wolno przerwać rozpoczętej terapii! W przypadku przerwania terapii z zastosowaniem preparatu cosmelan przebarwienia mogą pojawić się ponownie ze względu na fakt, że zabieg nie eliminuje całkowicie skłonności do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. Dodatkowo należy pamiętać, że podczas stosowania preparatu cosmelan niedozwolone jest używanie innych środków o działaniu wybielającym i złuszczającym. Złamanie tego zakazu może spowodować, że planowane rezultaty terapii nie zostaną osiągnięte. 8, 15 i 30 dni po zabiegu należy udać się do lekarza na wizyty kontrolne.a

Osiągane efekty

Już tydzień po rozpoczęciu kuracji zauważalne są jej pierwsze efekty. Długość leczenia jest uzależniona od typu skóry danego pacjenta. U osób z ciemną karnacją skóry (fototyp IV i V) plamy ulegają wybieleniu po 8-10 dniach. Osoby z jasną karnacją, czyli blondyni i szatyni o jasnych oczach  (fototyp I i II) mogą zaobserwować zanik plam między 8 i 21 dniem od rozpoczęcia kuracji. O skuteczności cosmelanu świadczy fakt,  że w 99% przypadków intensywność zabarwienia plam zostaje zredukowana aż o 95%! Efekt finalny jest zauważalny po 30 dniach.

przebarwienia

Cosmelan charakteryzuje się działaniem, którego nie powodują inne preparaty depigmentacyjne:

 • jest bardzo skuteczny we wszystkich typach melasmy
 • wyraźnie rozjaśnia małe, specyficzne plamy: piegi, znamiona barwnikowe, przebarwienia posłoneczne i plamy starcze
 • wywołuje łatwą i szybką depigmentację
 • nie zawiera TCA
 • zabieg może być wykonywany o każdej porze roku
 • preparat jest odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry
 • reguluje wydzielanie łoju i zwęża pory
 • stymuluje odnowę kolagenu
 • działa jednocześnie rozjaśniająco, wygładzająco i odmładzająco
 • charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa